Агро

Матеріал з Інциклопедії — вільної від здорового глузду енциклопедії
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Kasha.png

Каша
Текст у статті злився у монотонну, абсолютно нечитабельну кашу. Задля пониження пониклості прописано розбавити текст окропом картинками, абзацами, розділами та іншими цікавими речами.

Агро — слово грецького походження, що означає «земля» або «плодюча земля». Синонімами є «поле», «нива», «рілля», «гумус». В сучасній українській мові слово «агро» в скороченому вигляді означає прикметник «аграрний», котрий, в свою чергу, пов’язаний з поняттям «сільське господарство». Наприклад, «агропромисловий комплекс», «агробіржа», «агрокомпанія».

Первинна аграрна територія всієї земної кулі, відома ще як Матір-Земля, є територією від Сяну до Дону та з давніх-давен відома під назвою Україна. Населяють цю територію племена, спрадавна відомі як українці. Створюючи Землю, Бог наділив Матір-Землю третиною всіх земних чорноземів, а її орні землі займають більш аніж половину території країни. На початку Бог послав Україні двох автохтонних жителів — братів на ім’я Хахол та Нацюк. Хахол та Нацюк жили в мирі та злагоді, аж доки їх розбратав підступний Москаль-чарівник. Москаль закляттям «А хай» лишив лінькуватого Хахла на печі, а закляттям «Без га за» отримав на Хахла вплив. В той час Нацюк лежав супроти гори богів Сізіфи та проводив акцію, справедливо вимагаючи від богів повернути Україні решту дві третіх чорноземів. Оскільки Хахол не підтримав Нацюка, з тих пір брати — злі вороги, що в подальшому позначиться на фізіологічному стані Матері-Землі та відношення до неї, а відтак, і до слова «агро».

В українській сучасній традиції трагічно-жартівливий сенс слова «агро» є його невід’ємним смисловим навантаженням. Наприклад, слово «агроном» в середині дев’яностих років було синонімом радянського «інжинєр» або сучасного слова «лох». Після Другої великої гебрейської революції 19891991 років, нащадки Хахла та Нацюка наввипередки взялися ставити на ноги українське капіталістичне суспільство, забувши піклуватися про Матір-землю, сварячись при цьому між собою за більш патріотичні почуття до Уркаїни. Наслідками стало тотальне забур’янення країни, відведення аграрній галузі останнього місця серед інших галузей, забуття аграрної освіти, науки та технологій. В аграрний виш йшли абітурієнти, які не вступили ані в КПІ, ані університет ім. Шевченка, ані в котрийсь із регіональних вишів або технікумів або ж знань та грошей яких не вистачило навіть на ПТУ. Саме в ті часи сформувався Великий аграрний всеукраїнський коллапс (відомий як ВАВКо).

На перевалі 19992000 років нащадкам Хахла та Нацюка набридло піднімати українське капіталістичне суспільство, яке щоразу хилилось не в той бік. Нова підраса українців — хахлонацюкісти — звернули увагу на ВАВКо. ВАВКо оголосили священною коровою всього українського суспільства, селян — священними доярами, а державу — головним аграрним експертом з властивостями чарівника. Інакше, як чарами, складно пояснити можливість такого експерта вирішити аграрні проблеми без володіння аграрною освітою, наукою та технологіями. Хахлонацюкісти починають щоквартально оголошувати програми для розвитку Матері-землі, включати цю тему до власних передвиборчих програм. В цей час пропонується запровадити ринок землі, оскільки саме так вчинило провідне новозеландське плем’я мамбу-ямбу після обряду з’їдення останнього азіатського колонізатора. Необхідністю запровадження ринку землі стало хахлонацюківське гасло: «Українці живуть в суспільстві з ринковими відносинами». З тих пір перед кожними Виборами виникає питання продажу земель. Щоб тримати питання ринку землі в шорах та мати з нього гешефт, каста підраси хахлонацюкістів — нардепи — вичарували його величність Зак Он Мораторій-на-Продаж Земель, який відтепер щоразу могутнім жезлом б’є по спині всіх, хто хоче продати свої вісім соток.

Незважаючи на відсутність внятної державної політики навіть після Помаранчевого струсу, в Україну все настирливіше входять іноземні інвестиції, в тому числі і в аграрну галузь. Аграрні компанії укрупнюються в аграрні холдинги, чому безпосередньо сприяють їх власники — нардепи. Для розвитку свого бізнесу нардепи сприяють розвитку прикладної аграрної політики, що на відміну від державної аграрної політики отримала супровід передового іноземного науково-технічного супроводу. Все, що стосується державної аграрної політики, лишилося на такому ж прервіснообщинному рівні.

Отож, до цього часу сформувалось роздвоєне смислове навантаження слова «агро» в залежності від сенсу іншого кореневого слова. Якщо таке слово стосується прикладної аграрної політики, «агро» набуває виразно позитивного відтінку. Наприклад, «агропромисловий холдинг». Асоціація з державною аграрною політикою закріплює на слові чи словосполученні гумористичне забарвлення. Наприклад, «Міністерство аграрної політики». Безвідносні слова, такі як «агроном» набувають шанованого або ж гумористичного сенсу в залежності від відношення представника цього слова до прикладної або ж державної аграрної політики.