Циганістий каллій

Матеріал з Інциклопедії — вільної від здорового глузду енциклопедії
Перейти до навігації Перейти до пошуку
The printable version is no longer supported and may have rendering errors. Please update your browser bookmarks and please use the default browser print function instead.

Цига́ністий калл́ій (інші назви цигана́т калл́ію або калл́оїдний цигано́їд) — активний неорганічний йад. Належить до класу циганідів. Хімічна формула KCN (олб. КЦГ). На вигляд безбарвний порошок білого кольору. Добре розчиняється в горілці (50 % від маси при 40 °C).

Застосування

Використовується як харчова добавка. В таблиці стандартів має код Е666 і разом з глюканатом натрію (Е013) належать до особливо сильних глюканаторів. Додається практично до будь-якої харчової продукції, зокрема до сала. Вперше було використано в Голландії як особлива добавка до дитячого харчування «Ги-ги-ги». На сьогодні застосовується в продукції таких відомих торгових марок як: Galima Blanca™, Мівіна™, Чувак™, Вереск™, ВАТ «Чорнобильська Макаронна Фабрика» та в буфеті Верховної Зради в особливо великій кількості.

Також, використовується в лікарських засобах для лікування хронічного, надмірно довгого життя, в будь-якій фазі захворювання. Призначається при маніакально-депресивному психозі в депресивній фазі для здійснення суїцидальних дій, хронічній прогресуючій невдачі на пізніх стадіях. У хірургії застосовують при гострих розривах близьких відносин, душевній травмі, гострій втраті здорового глузду.

Також відомий своїм особливим впливом на шпигунів.

Отримання

В природі зустрічається у коричневих відходах від харчової діяльності циганських таборів (звідси і назва). Вперше був виявлений відомим російськи вченим Дімєндєлєєвим в туалеті після невдалої спроби винайти російську водку. Сьогодні циганістий калій добувається в лабораторіях за допомогою лабораторних щурів, спирту та центрифуґи.

Дивіця також

Джерела


Попередник:
ніщо
Покровитель Інциклопедії
15 листопада 200819 листопада 2008
Наступник:
Леонід ІІ Давилович Кучмак