Ґалаґан

Матеріал з Інциклопедії — вільної від здорового глузду енциклопедії
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Неслабо жили Ґалаґани у Сокиринцях

Ґалаґан — вцілому невизначена і маловідома хрінь, хоча, на відміну від що-за-нова-невідома-х**ня, хрінь досить поширена і стара. Взяти хоча б отой козацький рід Ґалаґанів, предок яких здав земляків Петрові (першому), і отримав за сій подвих чималий шмат землі у спадщину.

Серед скажених вчених існує чимало варіантів значення слова Ґалаґан, часом абсолютно, ну просто діаметрально протилежних.

У Грінченка

Варіант перший. Півнячий[псув.]

Прихильників півнячого варіанту слова Ґалаґан серед скажених вчених десь біля 36,8 %. При цьому на увазі мається не той півник, що відомий Вам за бестселерами типу «Зона», чи «Справочнік жарґонних слов варавского міра», а наш звичайний голосистий український когут, проте обов’язково із голою шиєю.

Варіант другий. Героїчний[псув.]

Як стверджує Вікіпедія, москалі злизали подвих їхнього Івана Сусаніна з подвиха нашого Микити Ґалаґана. Оскільки решток Івана в Смоленських болотах хрін знайдеш, а про Микиту пише навіть Вікіпедія, то в цю шнягу переконливо вірять 41,3 % тих самих скажених вчених і біля 13 % мирного населення України. Чого так мало? — запитаєте ВИ? Бо енциклопій, себто, Вікіпедій не читають — о!

Варіант третій. Вогняний[псув.]

Ґалаґан може вживатися у значенні сніп іскор, чи окремий яскравий зблиск [1]. З якого будуна такі асоціації, це нам невідомо. Особливо страждали подібними видіннями, хильнувши оковитої, малоросійські інтелігенти-демократи від Шевченка до Грінченка із Нечуєм-Левицьким.

Варіант четвертий. Рибальський[псув.]

Ще від апостолів, коли ті й апостолами не були, а просто ловили пічкурів під пильним оком Ісуса, на теренах майбутньої України чи то скіфи, чи то сармати, а, може, взагалі гуни з аварами Ґалаґанами обзивали саморобні дерев’яні поплавці на рибальських сітках.

І взагалі, Слава Україні!

Варіант п’ятий. Хрінпоймешякий[псув.]

Ще — ім’я автора пропало в аналах історії — хтось десь стверджував, що Ґалаґанами звали мідні вироби. При цьому думка дослідників розходиться в різні боки, наче стрілки на Плані Барбароси. Одні кажуть, що це мідна монета (10,6 %), інші (5,4 %), що мідний казан (голова у них замість казана). Але одне можна зрозуміти із написаного — Ґалаґан відверто можна віднести до мегадевайсів нашого часу.

Виноски[псув.]

  1. Може, від цього і «Іскра» у Членіна