Інциклопедія:Довідка

Матеріал з Інциклопедії — вільної від здорового глузду енциклопедії
Перейти до навігації Перейти до пошуку
початківцям · Форум · Проекти · Запити · Оцінювання
Скорочення:
Redirectltr.pngІП:Д

Інциклопедія — це жартівлива енциклопедія. В основі Інциклопедії має лежати абсурд. Це лише пародія на справжню енциклопедію. Головною метою написання статей в Інциклопедії є гумор. Втім, навіть за відсутності «здорового глузду», основна діяльність в Інциклопедії регулюється власною Конституцією, та цього не треба боятися.

Ви могли втрапити до нас з Гугла або Вам лінк дав друг, ми раді Вас бачити на сторінках Інциклопедії.

Як правило, довідка асоціюється зі шматочком паперу з печаткою і закарлючками з поліклініки, або, в крайньому разі, запискою від батьків. В сфері високих технологій, довідка — це опис роботи якогось ПЗ і/або допомога по роботі з ним. Оскільки такими довідками ніхто не користується, то нема сенсу розповідати далі…

Основні питання про статті

Як шукати статті?
 • В лівій стороні сторінки під логотипом Інциклопедії завжди є поле пошуку. Введіть назву бажаної статті у поле. Щоб знайти статтю з точно такою назвою, яку ви вказали, натисніть кнопку «Перейти». Якщо стаття з саме такою назвою існує, відбудеться перехід на цю статтю.
 • Щоб знайти менш строгі відповідники запиту, натисніть кнопку «Пошук». Таким чином буде більше результатів пошуку і більша вірогідність знайдення потрібної статті за приблизним збігом назви, якщо статті за вказаною вами назвою не існує.
 • Див. також: Довідка:Пошук.
Як створювати статті?
 • Є три основні способи створення нової сторінки:
 1. Напишіть в чернетці назву статті, збережіть чернетку і потім клікніть на назву.
 2. Можна скористатися віконцем «Пошук» ліворуч. Введіть назву статті та натисніть «Перейти». З червоного лінку, що з’явиться, можна буде створити статтю.
 3. Перейдіть на головну сторінку. В її правій частині можна буде побачити заголовок «Нова сторінка». Введіть назву сторінки, яку ви хочете створити, в поле вводу та натисніть кнопку «Створити».
Як редагувати статті?
 • Натисніть на закладинку «Псувати» вгорі сторінки. Текст статті можна змінити у вікні редагування, що відкриється після натискання на «Псувати». За допомогою панелей редагування вгорі та внизу вікна редагування, відредагуйте статтю (бажано в кращий бік), за бажанням, вкажіть короткий опис змін і натисніть кнопку «Зберегти сторінку», щоб зберегти всі внесені вами зміни.
 • Див. також: Довідка:Редагування.
Як змінити назву статті?
 • Натисніть на закладинку «Обізвати» вгорі сторінки. На сторінці, що відкриється після цього, вкажіть нову назву статті та збережіть її. Ця функція доступна лише зареєстрованим користувачам. Анонімуси можуть залишити запит на перейменування. Не зловживайте перейменуваннями.
 • Див. також: Довідка:Перейменування.
Як категоризувати статті?
 • Додайте в кінці тексту потрібної сторінки текст виду [[Категорія:Назва категорії]]. Категорія має відповідати змісту статті. В деяких випадках, статті мають інші категорії не по суті змісту для гумористичного ефекту. Категоризація статей обов’язкова, інакше статті важко буде знайти.
 • Див. також: Довідка:Категорії.
Як додавати шаблони в статті?
 • Для використання шаблонів на сторінці, треба скопіювати і вставити {{назва шаблону}} на сторінку. Шаблонами не треба зловживати, а їхній зміст має підходити до змісту статті.
 • Див. також: Інциклопедія:Шаблони.
Як додавати зображення в статті?
 • Завантаження доступне лише зареєстрованим користувачам. Щоб завантажити файл, в навігаційній панелі ліворуч, в розділі «інструменти», натисніть на «Завантажити файл». Прочитайте правила завантаження, оберіть файл на вашому комп’ютері, який ви хочете завантажити, надайте йому прийнятну назву, вкажіть потрібну категорію (див. інструкції завантаження), за можливістю/бажанням, вкажіть ліцензування файлу та натисніть «Завантажити файл» внизу сторінки.
 • Див. також: Довідка:Завантаження файлів.

Основні питання про користувачів

Як і навіщо реєструватися і що можуть користувачі?

Детальніше:

Технічні довідки

Повний список довідок

Наразі існує 20 довідкових сторінок.

Дивіться також


За додатковими довідками можна звернутися до користувача Бот Інциклопедії тут або тут. Тел./Факс: +380440000000, спитати Льоню.